Floorball diákolimpia budapesti döntő
2022/2023
I., II., III., IV., V., VI. korcsoport fiú-lány
- A verseny ideje, helye
Budapest később kijelölt helyszíneken, 2022. október-november 20-ig!
A selejtezők a nevezett csapatok számától függően lesznek kialakítva!
Helyszín: A versenyek ideje és helye a nevezések függvényében később lesznek kijelölve.
- A verseny rendezői: A Budapesti Diáksport Szövetség
- A verseny résztvevői:
- Csapatversenyben: nemenként az I., II., III., IV., V, VI. korcsoportba tartozó tanulók. Az I., II., III, IV, V, VI. korcsoportos fiú csapatokban a korcsoportjuknak megfelelő lány játékosok is szerepelhetnek, de ebben az esetben az érintett lány versenyzők az adott korcsoport lány versenyein nem vehetnek részt.
- Felversenyzés: Egy korcsoporttal feljebb megengedett.
- Korlátozás: Ugyanazon köznevelési intézmény nemenként és korcsoportonként több csapattal is nevezhet, de legfeljebb két csapattal juthat tovább az országos elődöntőbe. Amennyiben egy iskola több csapatot nevez, egy játékos csak egy csapatban játszhat.
- Versenyszámok:
I korcsoport fiú csapat | I korcsoport lány csapat |
II korcsoport fiú csapat | II korcsoport lány csapat |
III korcsoport fiú csapat | III korcsoport lány csapat |
IV korcsoport fiú csapat | IV korcsoport lány csapat |
V. korcsoport fiú csapat | V. korcsoport lány csapat |
VI. korcsoport fiú csapat | VI. korcsoport lánycsapat
|
- Nevezés: Magyar Diáksport Szövetség Diákolimpia (https://sso.mdsz.hu/cas/login) honlapján 2022. szeptember 23. (péntek).
- Igazolás:
Lásd ”Általános tudnivalók” szerint, érvényes diákigazolvánnyal az elektronikus rendszerben történt nevezés alapján kinyomtatott nevezési lappal.
- Sportági rendelkezések:
- Játékidő: 1×10 perc
- Csapatlétszám: 6 fő játékos
- A pályán egyszerre 3 mezőnyjátékos tartózkodhat (kapus nincs).
- Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 6 fő játékos szerepeltethető, az a 6 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.
- Pálya méret: 10×20 méter. A játékteret palánk veszi körül, vagy ennek hiányában lefordított padok. A kapu mérete 60×90 cm. A kapu előtt 90×90 cm-es kapuelőteret kell kijelölni, ahova nem lehet belépni.
- Kiállítás: A kiállítást a büntetőütés helyettesíti, az 5 perces kiállítást elkövető játékos 5 percig nem léphet pályára (ám helyette más játékos szerepeltethető), a 2+10 perces kiállítást elkövető játékos az érintett mérkőzésen nem léphet pályára (ám helyette más játékos szerepeltethető). Végleges kiállítás vagy más kiállítások esetén, ha a csapat nem tud 3 fővel játszani, az érintett mérkőzés győztese a vétlen csapat az aktuális eredménnyel, vagy amennyiben az kedvezőbb, 3-0 eredménnyel.
- A mérkőzésekért adható pontok: győzelem:2, döntetlen:1, vereség:0 pont.
- Csoporton belüli sorrend meghatározása: helyezések eldöntése azonos pontszám esetén a következő sorrend alapján történik.
az érintett csapatok egymás elleni eredménye (egymás ellen szerzett több pont, majd jobb gólkülönbség, végül több lőtt gól),
ha ez döntetlen volt, az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség, több lőtt gól, sorsolás. Amennyiben továbbjutás, vagy érmet adó helyezésnél áll fenn a teljes azonosság a két csapat között, úgy 1×5 perces mérkőzést kell újra játszani, melynél már nem lehet döntetlen a végeredmény.
Abban az esetben, ha nem lehet döntetlen a végeredmény és a rendes játékidő lejártával egyenlő az eredmény, akkor mindkét csapat 3 játékosa ugyanarra a kapura büntetőütést végez. Ha 3 ütés után döntetlen az állás, akkor ugyanazzal a 3-3 játékossal felváltva- csapaton belül tetszőleges sorrendben- addig kell folytatni az ütéseket, amíg el nem dől az eredmény az egyik csapat javára.
Büntetőütés (az ellenfél üres kapujára):
az I. és a II. korcsoportosoknál a kezdőpontról (a felezővonal közepe) amelynek során az egyik lábnak végig a védekező térfélen kell maradnia.
a III., IV., V. és VI. korcsoportosoknál a saját kapu előteréről az ellenfél üres kapujára végzett ütés (vagy húzás), amelynek során a labdának az alapvonaltól folytonosan távolodnia kell (nincs visszahúzás). A büntető elvégzésekor a saját kapu elmozdítható a helyéről.
Az első helyért zajló mérkőzésen, döntetlen esetén 2 perces hosszabbítás következik a büntetőütések előtt. A hosszabbításban szerzett első gól a mérkőzés végét jelenti (aranygól).
Felszerelés:
A versenyekre a csapatok legalább két elérő színű, számozott garnitúrát vigyenek magukkal. A játékosok sípcsontvédőt és térdvédőt NEM viselhetnek a III., IV., és V., VI. korcsoportos versenyeken, míg hosszú nadrágot egyik korcsoportban sem.
Minden egyéb kérdésben, melyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Magyar Diáksport Szövetség „Versenyszabályzata” és a Magyar Floorball Szakszövetség hatályos szabályzatai érvényesek.